Головна    Економічні новини порталу    Щодо введення нових правил ввезення певних категорій продовольчих товарів до Держави Катар (ДК)

Щодо введення нових правил ввезення певних категорій продовольчих товарів до Держави Катар (ДК)

Інформуємо, що відповідно до рішення Міністерства охорони здоров’я ДК з 01.03.2017 у країні вводяться нові правила здійснення імпорту окремих категорій продовольчих товарів, зокрема продукції птахівництва (м’ясо свійської птиці та супутні продукти, курячі яйця), а також червоного м’яса (баранина, яловичина).
Згідно з нововведеннями, підприємства-імпортери для ввезення на територію ДК будь-якого виду м’яса або м’ясопродуктів (охолоджених або заморожених), продукції птахівництва (яєць, субпродуктів) зобов'язані отримати попередній дозвіл у Департаменті тваринних ресурсів (Animal Resources Department) Міністерства муніципальних справ та екології ДК.
За інформацією Посольства України в ДК, рішення щодо необхідності отримання спеціального дозволу прийнято за результатами засідання спільної комісії з контролю за якістю харчових продуктів Міністерства охорони здоров’я ДК в якості запобіжного заходу у зв'язку зі спалахом пташиного грипу в Європі та Японії, а також епідеміологічною ситуацією в низці країн-постачальників зазначеної продукції.
Нові процедури спрямовані на підвищення вимог безпеки до імпортних  продуктів харчування, а також створення єдиного механізму контролю за ввезенням на територію ДК продукції з країн зі складною епідеміологічною ситуацією.
Практична реалізація нових вимог буде здійснюватись Міністерством охорони здоров’я у координації з Міністерством муніципальних справ та екології ДК. Контроль за імпортом зазначеної категорії товарів та наявністю дозволів Міністерства муніципальних справ і екології ДК здійснюватиметься в прикордонних пунктах пропуску інспекційними групами згаданого міністерства відповідно до закону ДК № 8 (1990 р.) про контроль за якістю харчових продуктів з поправками, внесеними законом № 4 (2014 р.).

Теги

Поділитися новиною у соцмережах