Головна    АРРЗО    Проєкти

Проєкти

З квітня 2019 року Агенцією регіонально розвитку Запорізької області розпочата робота з реалізації проєкту «Розвиток мережі екотуризму у регіоні Чорного моря» Developing Ecotourism Net in Black Sea Region - ECOTOUR-NET BSB79 у рамках програми транскордонного співробітництва «Black Sea CBC».

Мета проекту: розвиток екотуризму у регіоні Чорного моря, збереження природи, покращення рівня життя населення. Об’єднання активістів та популяризація комфортного та безпечного вело туризму на територій Запорізької області, для розвитку сільського зеленого туризму та залучення громад до його організації.

На території Запорізької області заплановане розташування туристичних маршрутів:

- Дводенний туристичний – екскурсійний вело маршрут від м. Запоріжжя (полікультурний центр Дім Макса Гранта) до с. Геленджик (м. Запоріжжя – Острів Хортиця -Вільнянські Водоспади, с. Михайло-Лукашеве (ставок, майстри), с.р.Антонівка (чаювання та відвідання пасіки, культура бджолярства, крафтове виробництво) - с.Геленджик, екологічний етнічний парк, ставок, рибальство,садиба СЗТ «Дивосвіт» (інклюзивні екологічні програми, майстер класи, ночівля+харчування) - ландшафтні парки та Новомиколаївський кінний завод 160км;

- Одноденний веломаршрут від м. Запоріжжя (полікультурний центр Дім Макса Гранта) - Реабілітаційний Парк Хортицької національної академії (скіфські поховання, фотозона, альтанки, майстер класи) – Музей о. Хортиця під відкритим небом(Запорізька Січ, декорації до фільму Тарас Бульба) - обід на острові Хортиця стоянка для відпочинку (національні мотиви) – повернення до (полікультурний центр Дім Макса Гранта) 30 км.

Веломаршрути будуть оснащені інформаційними вказівниками, велопарковками, дерев'яними вуличними меблями, біотуалетами, велосипедами та велообладнанням.
 
За рік у рамках реалізації проєкту проведена екологічна експертиза запропонованих маршрутів, заплановані місця відпочинку, визначена необхідна інфраструктура, інформаційні вказівники. Отриманні необхідні узгодження для здійснення інвестиційних робіт. Заходи проєкту висвітлювались на місцевому радіо та газетах.
 
На другий рік проєкту заплановано облаштування вело маршрутів, придбання велосипедів, встановлення інформаційних вказівників, дерев’яної зовнішньої меблі, організація власного та участь у міжнародних крафтових фестивалях, проведення навчань з екотуризму, організація єдиного із партнерами вебпорталу з екотирузму, розробка промоматеріалів та туристичних посібників.