Головна    Преображенська територіальна громада

Преображенська територіальна громада

Інвестиційний паспорт Преображенської об'єднаної територіальної громади Запорізької області. Інформація про ресурси, економіку, інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки
Інвестиційний паспорт Преображенської громади
 
Зміст
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ
ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ
КОНТАКТИ
Preobrajenka

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

Шановні партнери!
 
Преображенська об’єднана територіальна громада утворилася в результаті об’єднання п’яти сільських рад. На території громади живе і працює населення різних вікових категорій, але прагнення до розвитку територій є пріоритетним для всіх наших жителів.
На родючих землях громади проживають активні та роботящі люди, які мають велике бажання до покращення та розвитку громади.
В свою чергу, я як голова об’єднаної територіальної громади докладу всі зусилля для підтримки інвесторів та сприятливого інвестиційного клімату на території громади. 
З повагою
голова громади                                                                 Володимир Сідун

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ


Преображенська об’єднана територіальна громада була створена  у серпні 2015 року однією з найперших у Запорізькій області. До об’єднаної громади увійшли 15 населених пунктів.
Адміністративний центр громади знаходиться в селі Преображенка, що розташоване на відстані 1,5 км від районного центра м. Оріхів. Територія громади складає 37,0 тис. га. 


 
Громада на карті

Природно-географічні та кліматичні умови

Преображенська об’єднана територіальна громада знаходиться в степовій зоні, для якої характерний рівнинний ландшафт та родючі чорноземні ґрунти. Характерною рисою є посушливість, пов’язана з сухими східними вітрами. В середньому на рік припадає 215 сонячних днів.

На території громади знаходяться річки Конка та Жеребець, 37 ставків загальною площею 185,6 га  та 6 заказників загальною площею 594,8 га( ботанічний – урочище «Преображенське» (89,0 га, с. Преображенка); ландшафтні - балка  «Панютинська» (117,0 га, с. Омельник), вигін «Чабанка» (103,0 га, с. Омельник); цілинна лощина з ярами (185,8 га, с. Омельник); балка «Зеленянська»  (70,0 га, с. Вільнянка); ентомологічний - балка «Оріхівська» (30,0 га, с. Преображенка).

Наявні корисні копалини: глина, пісок, буре вугілля, залізні руди (Васинівське родовище). Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілляТрудові ресурси

Населення громади становить 5902 осіб.
Основні сфера діяльності населення - сільське господарство, садівництво та сфера надання послуг.
 
Транспортна інфраструктура
По території Преображенської об’єднаної територіальної громади проходить автотраса державного значення Запоріжжя-Маріуполь. Дорога територіального значення Павлоград-Токмак, Омельник-Залізничне-Гуляйполе.

Загальна протяжність доріг комунальної власності громади  складає 69,12  км., у тому числі  доріг з твердим покриттям – 35,37 км.

На відстані 4 км від центру громади – с. Преображенка знаходиться залізнична колія «Запоріжжя-2-Пологи» із станцією "Оріхівська".

Структура економіки

На території громади зареєстровано 125 суб’єктів підприємницької діяльності. На території сіл Преображенської ОТГ зареєстровано 11 сільськогосподарських підприємств, 48 фермерських господарств, установ та організацій. Землекористування сільськогосподарських угідь громади складає 31,6 га, з них  26,5 га рілля.

Сільськогосподарську галузь громади представляють 10 товариств з обмеженою відповідальністю, 41 фермерське господарство, 2 – навчальні заклади,  569 одноосібників, які зареєстровані на території громади.

Основним видом господарської діяльності суб’єктів господарювання є вирощування зернових (57,9%) та технічних (41,1%) культур: пшениця, ячмінь, горох, соняшник, рапс, кукурудза.

Професійно садівництвом займається ТОВ «Аврора», яке вирощує фрукти (1%): черешня, полуниця, різні сорти яблук, груш, винограду.

Розведенням великої рогатої худоби займаються  ФГ «Спайдер», ФГ «ОМІ». Розведенням свиней займається ФГ «Спайдер».

Суб’єктами підприємницької діяльності налагоджено ринки збуту виготовленої та вирощеної продукції на території України та країнами ближнього зарубіжжя: Казахстан, Прибалтика, Білорусь та інші. 

Основні підприємства
 

Підприємство, організація, установа Логотип підприємства Вид діяльності (основний) Юридична адреса, контакти
Сільське господарство
ТОВ "Преображенське" ведення товарного сільськогосподарського виробництва 70545 Запорізька область, Оріхівський район, с. Червона Криниця, вул. Зоряна, буд. 1
+38 (06141) 41094
+38 (06141) 41596
+38 (067) 6188059
 
ТОВ "Агротех" вирощування зернових культур (крім рису), бобових 70500 Запорізька область, м. Оріхів, вул. Привокзальна, 2
+38 (06141) 45656
+38 (06141) 45677
+38 (066) 7507404
ТОВ "Аврора" плодове та овочеве вирощування, ведення товарного сільськогосподарського виробництва 70522 Запорізька область, Оріхівський район,  с. Широке, вул. Садова, 1-а
+38 (06141) 48230
+38 (050) 4202889
+38 (050) 4212916
ТОВ "Вільнянка" ведення товарного сільськогосподарського виробництва 70520 Запорізька область, Оріхівський район, с. Вільнянка, вул. Космічна, 29
+38 (06141) 96233
 
Промисловість
ТОВ «Виробництво підсиленої техніки» виробництво підсиленої сільськогосподарської техніки 70545 Запорізька область, Оріхівський район,с. Преображенка,                  вул. Труда, 46
+38 (06141) 41378
+38 (050) 3629178
+38 (097) 4498445

Основні види господарської  діяльності, що проводяться на території Преображенської ОТГ:
 • Вирощування та переробка зернових, бобових та олійних культур;
 • Виробництво підсиленої техніки сільськогосподарського призначення;
 • Роздрібна торгівля;
 • Оптова торгівля;
 • Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів.

Бюджет


 

Інвестиційний розвиток

Основними економічними перевагами  об’єднання є збільшення дохідної частини бюджету ОТГ за рахунок податку та збору на доходи фізичних осіб та плати за надання адміністративних послуг. 
За перший рік роботи, громада досягла значних результатів, а саме:
 
 ЄС/ПРООН
Реалізовано Проект «Інноваційні енергоефективні заходи з вуличного освітлення» на території
с. Микільське (використання енергії сонця)

 
Придбано два шкільних автобуси ЕТАЛОН та МРІЯ
Придбано екскаватор-навантажувач БАМ -2016 на базі трактора МТЗ – 82.
Придбано три медичні автомобіля ЗАЗ VIDA
 
Проведено капітальні ремонти 15 об’єктів комунальної власності громади, забезпечено системою освітлення 10 сіл громади, створено освітній округ КЗ «НВК «Основа», КП «Відродження»
 

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій 

Конкурентні переваги громади

- Вигідне географічне положення: Преображенська об’єднана територіальна громада займає вигідне географічне розташування. Адміністративний центр громади – с. Преображенка, знаходиться на відстані 56 км від обласного центра на правому березі р. Конка. Основними територіальними сусідами громади з північного боку є Новомиколаївський район, зі сходу Гуляйпільський район, а з південного та західного боків межує з сільськими територіями Оріхівського району.
- Сприятливі природно-кліматичні умови для реалізації інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі.
- Значний природно-ресурсний потенціал: Землекористування ОТГ складає 37 тис. га, з них: 27,150 тис. га сільськогосподарських угідь, 680 га – для ведення садівництва. В галузі агропромислового комплексу ОТГ працює 11 сільськогосподарських підприємств, 48 фермерських господарств, установ та організацій. Станом на 01.01.2017 р. хліборобами ОТГ при середній урожайності 27,2 ц/га зібрано 81,45 тис. тонн зернових культур.

Сприятливі умови для інвестора
сприятливе  географічне  розташування громади;
асфальтовані дороги по всій території громади;
наявність корисних копалин;
наявність територій, не зайнятих сільськогосподарським вирощуванням.
 

Пріоритетні галузі для інвестування
 • харчова та переробна промисловість;
 • тепличне господарство;
 • вирощування садових культур;
 • вирощування ягід, овочів;
 • бджільництво, рибальство, тваринництво, птахівництво;
 • альтернативна енергетика.
 
Інвестиційні проекти або ідеї, що важливі для громади 
 
Назва проекту Будівництво лінії з комплексного сортування та переробки твердих побутових відходів

 
Стислий опис проекту Проектом передбачається організація  виробництва з переробки побутових відходів з виділенням з них цінних фракцій, придатних для вторинної переробки. Впроваджувана технологія дозволяє забезпечувати повернення в товарний обіг цінних вторинних ресурсів, а саме пластику, паперу, скла, поліетилену, скоротити кількість сміттєвих звалищ і полігонів.
Мета цього проекту полягає в створенні комплексу з переробки відходів виробництва і споживання, що дозволить виключити вивіз сміття на полігони, одержати максимальний вихід продукції у вигляді товарних продуктів і стандартної вторсировини в ланцюзі рециклінгу, перевести переробку сміття з витратної в прибуткову статтю бюджету. Проект також направлений на економічне і екологічне оздоровлення територій.
Орієнтовна вартість проекту, грн. 1 500 000 грн., в тому числі власні 100 000 грн.
 
Назва проекту Будівництво міні-заводу по переробці сільськогосподарської продукції, зерново-бобових культур та соняшникової, рапсової олій
 
Стислий опис проекту Будівництво міні-заводу по переробці сільськогосподарської продукції зернобобових культур та соняшникової, рапсової олії на території
Орієнтовна вартість проекту, грн. 1 500 000 грн., в тому числі власні 100 000 грн.
 
Назва проекту Будівництво лінії з переробки лікарської рослинної сировини
 
Стислий опис проекту Будівництво лінії з переробки лікарської рослинної сировини: кора, квітки, трава, ягоди, насіння, корені, кореневища 
Орієнтовна вартість проекту, грн. 1 500 000 грн., в тому числі власні 100 000 грн.
 
Назва проекту Будівництво лінії з виробництва насіннєвої продукції багаторічних насаджень
 
Стислий опис проекту Будівництво лінії з виробництва насіннєвої продукції багаторічних насаджень
Орієнтовна вартість проекту, грн. 1 500 000 грн., в тому числі власні 100 000 грн.

Інвестиційні пропозиції підприємств
Назва підприємства Назва проекту Стислий опис проекту Орієнтовна вартість проекту
ТОВ «Преображенське» Будівництво міні-пекарні
 
Будівництво міні-пекарні для випікання хлібу, хлібобулочних виробів для задоволення потреб населення громади 900 000 грн., в т.ч. 100 000 грн. кошти підприємства
ТОВ «Преображенське» Лінія по виробництву тротуарної плитки, бордюру та стінових блоків Будівництво лінії по виробництву тротуарної плитки, бордюру, бетонних парканів, стінових блоків 300 000 грн., в т.ч. 100 000 грн. кошти підприємства

Земельні ресурси для інвестиційної діяльності
Адреса розташування земельної ділянки, об’єкту нерухомості Площа земельної ділянки, об’єкту нерухомості Короткий опис Контактна (особа, тел., e-mail)
село Омельник
 
Ведення с.г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
3,5 га
 

3,7 га

15,0 га

 
Земельні ділянки, наявні комунікації (електромережа, газопровід), розташовані поруч з дорогами місцевого значення Староста с. Омельник
Трипольський П.М.
099 282 7796
село Новоселівка
 
Ведення с/г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
15,1 га

 
Земельна ділянка з діючою свердловиною. Поряд проходить електромережа, газопровід та дорога місцевого значення.   Староста с. Новоселівка
Шевченко О.А.
066 452 6442
село Преображенка
 
Ведення с.г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
7,5 га

10,4 га

 
Земельна ділянка (37 га) розташована поряд з дорогою територіального значення Павлоград-Токмак  Сільський голова
Сідун В.А.
066 772 0136
село Общє
 
Ведення с/г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
7,0 га

 
 
Земельна ділянка, наявна електромережа, розташована поруч з дорогою місцевого значення
Староста с. Вільнянка Терно Ю.І.
097 002 2864
село Вільнянка
 
Ведення с.г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
4,2 га

 
Село Василівське
 
Ведення с/г виробництва, (під господарськими будівлями та дворами)
5,2 га

 

 
Наявні на території громади вільні земельні ділянки, призначені для ведення господарської діяльності (крім с/г призначення)
 

КОНТАКТИ

Преображенська сільська рада Оріхівського району Запорізької області
70545, Запорізька обл., Оріхівський р-н, с. Преображенка, вул. Преображенська, буд. 3
тел. +380614141568
e-mail: preobrrada@gmail.com
web: http://preobrazhenska.gromada.org.ua/
Інвестиційний паспорт громади розроблено за підтримки Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації та Агенції регіонального розвитку Запорізької області.