Головна    Економічні новини порталу    Україна приєдналась до Декларації ОЕСР

Україна приєдналась до Декларації ОЕСР

15 березня 2017 року Україна приєдналась до Декларації ОЕСР про міжнародне інвестування та багатонаціональні підприємства, відповідну Угоду у формі обміну листами було підписано Першим віце-прем'єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Степаном Кубівим, повноваження на підпис якому було надано розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130-р.
Україна взяла на себе зобов'язання створити Національний контактний пункт, головною метою діяльності якого є підвищення ефективності Керівних принципів шляхом проведення рекламної діяльності, обробки запитів і сприяння вирішенню питань, які виникають стосовно реалізації Керівних принципів у конкретних випадках.
В свою чергу Керівні принципи - це зібрання рекомендацій щодо відповідального ведення бізнесу, які підтримуються державою.
Сьогодні за рішенням Уряду функції Національного контактного пункту (НКП) здійснює Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.
А відповідно до наказів Мінекономрозвитку сьогодні ці функції покладені на департамент залучення інвестицій та відділ формування інвестиційної політики у складі цього департаменту.
Серед основних завдань НКП є, зокрема:
- сприяння вирішенню питань вразі порушення суб’єктами господарювання керівних принципів ОЕСР для багатонаціональних підприємств шляхом розгляду скарг від постраждалої сторони (профспілок, споживачів, неурядових організацій, бізнес-партнерів) та налагодження тристороннього діалогу між органами державної влади, представниками бізнесу та постраждалою стороною, надання допомоги в розробці обопільно вигідного рішення;
- здійснення співпраці та проведення у межах своїх повноважень консультацій з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців, професійними спілками та їх об'єднаннями, іншими громадськими організаціями щодо питань ведення відповідального бізнесу та за результатами внесення у встановленому порядку узгоджених пропозицій.

Декларація ОЕСР укр. мовою
Угода у формі обміну листами
Керівні принципи ОЕСР

Теги

Поділитися новиною у соцмережах