Головна    Економічні новини порталу    Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності громадських будівель

Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності громадських будівель

В якості апліканта (заявника) можуть виступати міста та об’єднані територіальні громади. Заявки приймаються до 10 січня 2020 року, 17:00 год. 
Партнерською організацією з реалізації Механізму підтримки послуг з підвищення енергоефективності громадських будівель є міжнародна громадська організація “Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам”  (МГО ЦСЖМР).

Фінансування надається в рамках грантової угоди, що укладена між GIZ та МГО ЦСЖМР.

МГО ЦСЖМР проводить повний супровід грантового конкурсу включаючи адміністрування оцінки грантових пропозицій та конкурсний відбір виконавців у відповідності до процедур GIZ.

Гранти надаються виключно у негрошовій формі. Для отримання фінансування, муніципалітет (у разі необхідності разом з головним розпорядником коштів або відповідним комунальним підприємством) підпише грантову угоду з МГО ЦСЖМР. Передача виконаних робіт грантоотримувачам буде здійснена на безоплатній основі шляхом укладання відповідних актів.

Присудження грантів відбуватиметься за умови співфінансування запропонованих заходів муніципалітетами. Муніципалітети які отримають гранти гарантують співфінансування проектів (заходів), які були надані на конкурс у розмірі не менш ніж 30% від загальної вартості проекту. Співфінансування проектів може відбуватись за допомогою двох механізмів:
1) укладання окремої угоди з підрядними організаціями які будуть обрані МГО ЦСЖМР за результатами проведення конкурсів у відповідності до процедур GIZ на той обсяг робіт/послуг, які можуть бути відокремлені в рамках проекту;
2) укладання разом с МГО ЦСЖМР тристоронньої угоди з підрядними організаціями які будуть обрані МГО ЦСЖМР за результатами проведення конкурсів у відповідності до процедур GIZ.

Подані на конкурс проекти можуть включати в себе реалізацію наступних заходів:
  • Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для громадських будівель
  • Розробка проектно-кошторисної документації для теплової модернізації громадських будівель (комплексні або окремі заходи)
  • Встановлення муніципальної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними будівлями включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом;
  • Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K);
  • Послуги з фінансового інжинірингу для залучення інвестицій в заходи з підвищення енергоефективності: підготовка техніко-економічних обґрунтувань, конкурсної документації для концесії або приватно-публічного партнерства, тощо;
  • Інші заходи спрямовані на розвиток організаційної спроможності виконавчих органів муніципалітетів, комунальних підприємств/установ тощо з питань розробки та реалізації місцевої енергетичної політики, проектного управління тощо.
В рамках грантової угоди проекту «Енергоефективність у громадах II», що впроваджується GIZ за дорученням Уряду Німеччини,  МГО ЦСЖМР планує надати муніципалітетам-переможцям конкурсу грантове фінансування для реалізації прийнятних проектів. Загальний грантовий фонд складає 150 000,00 (сто п’ятдесят тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Кожний заявник (учасник) може отримати 1 (один) грант, при цьому кількість заходів передбачених для фінансування в рамках одного гранту не обмежена (наприклад, заявка може включати  в собі пул з енергоаудитів для декількох будівель і розробку ТЕО потенційних проектів).

Максимальна сума гранту не буде перевищувати 10 000,00 (десять тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Мінімальна сума гранту не має бути меншою ніж 5 000,00 (п’ять тисяч) євро (у гривневому еквіваленті).

Очікуваний період надання грантової підтримки: січень – червень 2020 р.

Очікуваний період виконання всіх робіт та послуг до 31 травня 2020 р.

1. Прийнятні суб’єкти та об’єкти.

До участі в конкурсі запрошуються міста, а також міські ОТГ з чисельністю  населення до 200 000 осіб. Заявка може бути поданою від комунального некомерційного підприємства (КНП) міської ради.

2. Розподіл витрат та виділення коштів

Сума фінансування за грантом буде становити до 70 відсотків від загальної вартості заявлених послуг, що спрямовані на підвищення енергетичної ефективності будівель (проектів). Решта фінансування буде здійснена муніципалітетами в рамках співфінансування.

Не планується проведення  фінансування закупівлі обладнання та матеріалів, будівельних робіт та/або робіт зі встановлення обладнання.
При поданні заявки на участь у конкурсі міста мають надати гарантії щодо наявності в бюджеті коштів на співфінансування заходів в заявленому обсязі співфінансування або надати гарантії щодо готовності міста виділити необхідний обсяг коштів.

Більше інформації
 

Теги

Поділитися новиною у соцмережах