Головна    Економічні новини порталу    Делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає міста Запоріжжя та Бердянськ

Делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає міста Запоріжжя та Бердянськ

Делегація Представництва Європейського Союзу в Україні протягом 12 – 14 липня відвідає міста Запоріжжя та Бердянськ з офіційним візитом.  Програму заходів відкрив круглий стіл в облдержадміністрації з представниками обласної влади та місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій Запоріжжя та області, на якому, зокрема, відбулася презентація  інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Привітав гостей та учасників заходу заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.
- Концепція співпраці України та Євросоюзу визначає подальший розвиток нашої держави. Наразі перед Україною стоїть питання, яким чином налагодити роботу з різними європейськими інституціями. Саме така співпраця допоможе віднайти шляхи подальшого розвитку країни. Основними темами сьогоднішньої зустрічі стануть туризм, освіта, розвиток малого та середнього бізнесу – галузі, які потребують змін та реформування. Україна вже вибрала єдиний вектор розвитку, на противагу колишній багатовекторності, та завдяки підтримці Євросоюзу зможе уникати помилок на шляху розвитку, - зазначив Едуард Гугнін.
 Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова поінформувала про пріоритети допомоги, яку ЄС надає Україні, реформу державного управління, а також ознайомила з низкою програм Євросоюзу, зокрема, інформаційними, освітніми та культурними проектами. Вона також презентувала інформаційну кампанію «Будуймо Європу в Україні», яка складається з серії інформаційно-просвітницьких заходів: вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів тощо. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.
Для підприємців корисним був виступ менеджера програми «Консультації для малого та середнього бізнесу» ЄБРР Тимура Алілова, який розповів про інструменти ЄС для розвитку малого і середнього бізнесу в Україні,  програму «EU4Business»,  шляхи, інструменти, особливості виходу українського бізнесу на ринку ЄС.
Ця тема продовжиться сьогодні в  Запорізькій торгово-промисловій палаті, де представники місцевого бізнесу дізнаються про можливості виходу на ринки ЄС; переваги, які надає Угода про асоціацію та зона вільної торгівлі з Європейським Союзом; отримають експертні поради з міжнародного розвитку бізнесу; почують успішні історії місцевих підприємців, які експортують на ринок ЄС.
У рамках кампанії у Запоріжжі також відбудеться тренінг «Як написати грантову заявку на конкурси ЄС?» . Його  учасники більше дізнаються, як отримати грантову підтримку ЄС,  як підготувати успішну грантову заявку, як працює грантове фінансування та які є поточні програми та гранти ЄС, на які можна подати заявку.
14 липня інформаційна кампанія розгорнеться в м. Бердянськ. Програмою передбачено ознайомлення з  ключовими напрямами поточних відносин між Україною та ЄС, програмами, проектами та інформаційними ресурсами ЄС, культурними ініціативами  Представництва ЄС. З керівництвом міської влади планується обговорити практичні питання щодо  можливості співпраці у 2017 році.
Жителі Бердянська та гості курорту матимуть змогу взяти участь у вікторині та переглянути   фотовиставку «Впізнай миттєвості твоєї Європи». Такий розважально-інформаційний формат дозволить залучити якомога більше пересічних людей до імпровізованої дискусії про Європейський Союз і його відносини з Україною,  сприятиме поширенню європейських цінностей та ідей. Найактивніші учасники отримають пам’ятні призи від Представництва ЄС в Україні.
 
Інформацію підготовлено за матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької облдержадміністрації
 

Теги

Поділитися новиною у соцмережах