Головна    Область    Культура і туризм

Культура і туризм

                     

     
 
Національний заповідник «Хортиця». Унікальна комплексна історико-культурна та природна пам’ятка, що охоплює період від мезоліту до XX століття, всесвітньо відома як колиска Запорозького козацтва та осередок першої в світі демократичної республіки.
 
  
  

 

Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила». Унікальна пам’ятка стародавньої історії та культури. У гротах та печерах цього пагорбу, яких на сьогодні відкрито 60, було знайдено петрогліфічні комплекси – унікальні зразки первісного мистецтва віком до 14 млн. років.

  


Історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова». Диво містобудування, музей замкової архітектури пізнього класицизму, побудований в 1884 році. Аналогів високоякісного мурування стін з цегли, за свідченнями фахівців, немає ні в Україні, ні в країнах СНД, ні взагалі в Європі.В області діє 22 музеї державного підпорядкування з загальною кількістю близько 384,3 тис. предметів основного фонду.
Розроблено понад 80 нових туристичних маршрутів, серед яких 2 національного значення: «Хортиця: погляд крізь віки» та «Слідами тачанок Нестора Махно».
 
  
 

Приморськ