Актуальне про ЄС

Новини ЄС за посиланнямДопомога ЄС
 

За час співробітництва в частині залучення ресурсів країн-донорів Європейський Союз став надійним партнером у наданні Уряду України та громадянському суспільству підтримки щодо реформування широкого спектру сфер соціально-економічного розвитку України та європейської інтеграції.

Починаючи з 1991 року, Україна отримала від Європейського Союзу допомогу на понад 3,5 млрд євро.

На сьогодні пріоритетними секторами співпраці України та ЄС є: економічний розвиток і торгівля, урядування та громадянське суспільство, енергетика та енергоефективність, соціальна інфраструктура та послуги, транспорт та інфраструктура, аграрний сектор, банківський та фінансовий сектор, національна безпека та оборона, комунікації та ІКТ, відновлення Донбасу та ВПО, охорона здоров’я, ядерна безпека.
Програми ЄС, технічна, фінансова та макрофінансова допомога ЄС

Допомогу ЄС треба розуміти в більш широкому сенсі, аніж безпосередня фінансова допомога.

Завдяки досягненню високої інтесивності політичного діалогу вітчизняні підприємства отримали змогу брати участь у різноманітних програмах ЄС, спрямованих на розвиток підприємництва, стимулювання інноваційного розвитку:
Програма Horizon-2020 - найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок.
Програма COSME - одна з ключових програм Євросоюзу з бюджетом 2,3 млрд євро, спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу.
Програма "Креативна Європа" - спрямована на підтримку культурного та креативного секторів Європи