Головна    Область    Візитка Запорізької області

Візитка Запорізької області

                      
Запорізька область є одним із головних центрів розвитку економічного, виробничо-технологічного й інтелектуального потенціалу України. Область має давню історію і багату культурну спадщину. Її найбільш відомі історичні та культурні пам’ятки – Кам’яна Могила і острів Хортиця (центр Козацької республіки).

Сформований на сьогодні результативний імідж області розглядається як цінний ресурс для подальшого всебічного розвитку регіону. Цей ресурс складається з багатьох елементів, які у гармонійному поєднанні є тими конкурентними перевагами, що дозволяють області обійняти провідні позиції серед інших регіонів України в економічному розвитку та залученні інвестицій.

Насамперед, Запорізький регіон забезпечений висококваліфікованою робочою силою, природними та власними енергетичними ресурсами. Він є одним із найбільших промислових центрів України і Східної Європи. На частку промисловості припадає понад 40 % валової доданої вартості (ВДВ), яка є своєрідним індикатором структурних зрушень в регіональній економіці. Основу промисловості складають металургійний, машинобудівний та енергетичний комплекси.

Запорізький край - один із найбільш технологічно розвинених регіонів України із значним науково-технічним і виробничим потенціалом. Він є провідним центром вітчизняного авіаційного двигунобудування, виробництва трансформаторів та іншої високотехнологічної продукції, яка є фірмовим брендом, маркою світового класу якості та надійності.

Регіон із його родючими чорноземами та значними потужностями галузей харчової промисловості є одним із найбільших вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції та продуктів харчування.

За підсумками 2015 року Запорізький регіон входить в п’ятірку лідерів серед інших регіонів України за обсягами зовнішньої торгівлі та в десятку кращих регіонів за обсягом ВРП та залучених прямих іноземних інвестицій в економіку області. За темпами зростання обсягу валового виробництва продукції сільського господарства у 2015 році область посіла 1 місце, а за обсягами реалізації промислової продукції – 4 місце серед регіонів України.

Область має вигідне економіко-географічне положення та розвинену транспортну інфраструктуру. Вона розташована у південно-східній частині України, а її південні кордони омиваються водами Азовського моря, берегова лінія якого в межах області перевищує 300км. В межах обласного центру – міста Запоріжжя – розташований острів Хортиця – місце історичної Запорозької вольниці.

Складовими транспортної інфраструктури є низка стратегічних трас: Бориспіль-Дніпро-Запоріжжя (h-08), Харків-Сімферополь-Севастополь (m-26/e-105), Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (m-14), розгалужена мережа залізничних доріг. Додатковими перевагами є велика суднохідна артерія – ріка Дніпро, Запорізький річковий вантажний порт, Бердянський морський порт, Запорізький регіональний аеропорт, аеропорт м. Бердянська Запорізької області.

Все це створює умови для розвитку транспортної галузі та туристично-рекреаційної сфери, дозволяє результативно поєднувати внутрішні й зовнішні товарні та ресурсні потоки.

Легка доступність до ринків України, держав СНД, Європи та Азії є вагомою перевагою регіону. Область відкрита до співпраці з вітчизняними і зарубіжними інвесторами. Тут на регіональному й місцевому рівнях надається всебічна підтримка в процесі інвестування, здійснюється супровід інвестора. Одним із пріоритетів регіону є розвиток малого і середнього бізнесу. Пріоритетними інвестиційно-інноваційними напрямками для Запорізького регіону є сільське господарство, наукова та науково-технічна діяльність, промислове виробництво, переробна та харчова промисловість, туризм та розвиток курортно-рекреаційних закладів.

Всі ці переваги Запорізької області відносять її до найбільш привабливих регіонів України щодо реалізації інвестицій.

Представлений вашій увазі «Інвестиційний паспорт Запорізької області» дає змогу потенційному інвестору отримати повну і достовірну інформацію про економічний потенціал регіону, інвестиційний клімат, систему підтримки підприємництва. Це дозволить об’єктивно оцінити привабливість вкладення капіталу, а також знайти надійних партнерів і прийняти рішення про початок роботи в нашому регіоні. Ми запрошуємо до взаємовигідної співпраці українських та іноземних інвесторів. Нам цікава будь-яка пропозиція, незалежно від того, стосується вона промисловості чи сільського господарства, наукових досліджень й розробок чи культури й туризму, інформаційних технологій чи будівництва. Ми готові розглянути всі ваші пропозиції і забезпечити максимально сприятливі умови для успішного інвестування в наш регіон.