Головна    Область    Транспорт та комунікації

Транспорт та комунікації


                               

Основні автомагістралі

Мережа шосейних доріг довжиною 6989,2 км (з них 6830,2 км з твердим покриттям (97,7%) з’єднує всі населені пункти області. Із загальної кількості автомобільних доріг – 1864,8 км державного призначення, що забезпечують зв’язки з Дніпропетровськом, Харковом, Полтавою, центральними і південними областями України, з Чорноморським і Азовським узбережжями.

Залізничне сполучення

Мережа залізничних доріг з’єднує всі основні промислові центри регіону з містами України та країнами СНД. На території області працює 64 залізничні станції з загальною довжиною залізничних доріг – 952,2 км.

Аеропорти

На території області розташовано 2 аеропорти (Запорізький та Бердянський. Міжнародний аеропорт «Запоріжжя». Площа терміналу аеровокзалу — 4824 м2 з пропускною спроможністю 120 осіб/годину. Автовокзали У Запорізькій області зовнішні автобусні перевезення пасажирів здійснюються через 28 автостанцій.

Морські та річкові порти

Запорізька область, одна з трьох в Україні, має вагомий потенціал — річковий та морський порти. Значна доля загального потоку вантажів у регіоні приходиться на Запорізький річковий вантажний порт, один з десяти річкових портів України, який є спеціалізованим з переробки промислових, у тому числі металургійних, вантажів. Бердянський морський порт – морські ворота області, який оснащений сучасним обладнанням, перевантажувальними машинами і механізмами, які забезпечують швидку і якісну обробку всіх видів вантажу. В порту Бердянськ – 9 причалів та плав причал. Порт здійснює перевантаження генеральних вантажів (металопродукція, тарно-штучні, обладнання тощо), навалювальних вантажів (руда, вугілля, хімічні і мін.будівельні вантажі, кокс тощо), насипних вантажів (зернові, продовольчі та ін); наливних вантажів (світлі нафтопродукти). Також порт здійснює обробку вагонів, автомашин, суден, складування і зберігання вантажів, штивку, сепарування, зачистка транспортних засобів від перевезених вантажів, кріплення, розкріплення і спецкріплення вантажів та формування укрупнених вантажних місць. Бердянський морський торговельний порт забезпечує прийом суден з осадкою до 7,9 м та довжиною до 220 м. Для накопичення і зберігання вантажів використовується 110,8 тис.м2 складської площі: відкритою – 97,7 тис.м2, закритою – 13,1 тис.м2. Навігація в порту відкрита цілий рік.