Головна    Область    Промисловий потенціал

Промисловий потенціал

     
Запорізька область - це:
       Гелікоптери та авіаційні двигуни
  

                                                                 
                АТ «Мотор Січ»                                                           ДП "Івченко Прогрес"


 

    Крани та кранове обладнання
 

                                                         
                                                                   ПАТ "Запоріжкран"


  


   Трансформатори
 


 

                                                              

                                                                      ПрАТ «Запоріжтрансформатор» 
   Легкові авто, фургони, автобуси
 

                                                              
                                           
                                               ПрАТ «Запорізький автомобілебудівний завод»


Запорізька область – один з найбільших в Україні регіонів з виробництва високоякісних сталей, феросплавів, чавуну, титану та інших металів, силових трансформаторів, електроенергії, авіадвигунів, легкових автомобілів, сільськогосподарських машин та різного електротехнічного обладнання. У регіоні діють більш ніж 160 великих промислових підприємств.

Металургійний комплекс області представлений такими відомими в усьому світі підприємствами чорної та кольорової металургії, як відкриті акціонерні товариства «Запоріжсталь» – провідний виробник сталей та чавуну, «Дніпроспецсталь» – виробник спеціальних сталей, «Український графіт» – провідний виробник графітованих електродів та іншої вуглецевої продукції. Титано-магнієвий комбінат» – єдиний в Україні виробник губчастого титану, провідне підприємство з виробництва германію та кристалічного кремнію.

У Запоріжжі розташовані такі всесвітньо відомі підприємства машинобудівної галузі з високотехнологічним виробництвом як ВАТ «Мотор Січ» – виробник авіадвигунів для літаків та гелікоптерів провідних авіакомпаній; ВАТ «Запорізький трансформаторний завод» – єдиний в Україні виробник силових трансформаторів; ВАТ «Запорізький абразивний комбінат» – провідний виробник абразивних матеріалів та інструменту; ЗАТ «Запорізький автомобілебудівний завод» – виробник легкових автомобілів, є лідером на ринку України.

На території регіону розміщена Запорізька атомна електростанція – найбільша АЕС у Європі, встановлена потужність якої складає 6000 мВ. ЗАЕС сьогодні – це сучасне високотехнологічне підприємство, визнане в усьому світі. На станції передбачено комплекс заходів, які гарантують безпечне та екологічно чисте виробництво електроенергії.