Головна    Інформресурси    Методичні матеріали    Що робити об’єднаним громадам після перших виборів – методичні рекомендації та зразки документів

Що робити об’єднаним громадам після перших виборів – методичні рекомендації та зразки документів

Допомога об’єднаним територіальним громадам одна із першочергових цілей органів влади. Експерти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні підготували методичні рекомендації щодо операційного планування в об’єднаних громадах (ЗАВАНТАЖИТИ) та сприяння розвитку громад.
В збірці подані проекти рішень, які є типовими для об‘єднаних територіальних громад і стосуються різних аспектів місцевого унормування діяльності відповідної ради та структурних підрозділів її виконавчих органів.

При підготовці збірки автори використали власний досвід із супроводу діяльності перших ОТГ, що були створені ще в 2015 році, а також досвід громад, створених пізніше.
При використанні наданих шаблонів документів слід враховувати, що це не є обов‘язковою вказівкою, як діяти. Це є більше порадником, орієнтиром за яким можна працювати, готуючи проекти власних рішень.
Авторський колектив:
Віра Козіна - старший юридичний експерт Аналітично-правової групи ЦОР при Мінрегіоні,
Леся Федченко - юридичний експерт Аналітично-правової групи ЦОР при Мінрегіоні,
Яніна Казюк - координатор з фінансової децентралізації ЦОР при Мінрегіоні,
Світлана Демиденко - експерт з видаткових повноважень Групи фінансового моніторингу ЦОР при Мінрегіоні.
Методичні рекомендації щодо сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад були розроблені за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою».