Головна    Область    Агропромисловий комплекс

Агропромисловий комплекс

                                    

Запорізька область – один з найбільших виробників сільсько­господарської продукції та виробів харчової промисловості серед регіонів України. Площа сільськогосподарських угідь області становить 2244 тис. га або 5,4% сільгоспугідь України.

Центральне місце в рослинництві на даний час і на перспективу займає зерновий підкомплекс, соняшник, як основа для розвитку інших галузей сільгоспвиробництва, і насамперед, збільшення обсягів виробництва продукції тваринництва. В усіх агрокліматичних зонах наявні сприятливі умови для вирощування овочів і баштанних культур.

Пріоритетним напрямом у розвитку тваринництва на найближчі три роки визначено такі галузі, як птахівництво і свинарство. Сільськогосподарські підприємства всіх форм власності нарощують поголів’я свиней і птахів.

В області розташовано ряд підприємств, які за потужністю та обсягами випуску продукції є провідними в Україні: Пологівський олійноекстракційний завод, Запорізький оліяжиркомбінат, Бердянський та Мелітопольський м’ясокомбінати. Таке підприємство, як ПАТ «Карлсберг Україна» є яскравим прикладом вигідного інвестування в харчову галузь та аграрний комплекс регіону.