Головна    Таврійська територіальна громада

Таврійська територіальна громада

Інвестиційний паспорт Таврійської об'єднаної територіальної громади Запорізької області. Інформація про ресурси, економіку, інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки
Інвестиційний паспорт Таврійськой громади
 
Зміст
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ
ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ
КОНТАКТИ
Tavriyske

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

Шановні інвестори!
  
Таврійська об’єднана територіальна громада є інвестиційно-привабливою територією для залучення вітчизняного та іноземного капіталу. Таврійська об’єднана територіальна громада  має достатній запас трудових та природних ресурсів, позитивну динаміку розвитку сільського господарства, вільні виробничі потужності в промисловій галузі, розвинуту соціальну інфраструктуру.
Села Таврійське, Любимівка та Юрківка стали єдиною громадою,  підпорядкованою органу місцевої влади – Таврійській сільській раді.
Заради гідного сьогодення і майбутнього наших сіл працюють чимало людей різних професій та різного віку. Кожен з нас на своєму місці здатен зробити важливий внесок у завтрашній день. Тож, прямуймо у крок до спільної мети та кращого майбутнього!

З повагою
голова громади                                                 Микола Свириденко

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ
 
Громада на карті

 
Адміністративний центр громади знаходиться у селі Таврійське, який розташований на відстані 12 км від районного центру м. Оріхів та 40 км від обласного центру м. Запоріжжя. До складу  Таврійської громади увійшли  наступні населені пункти: село Таврійське, село Юрківка  та село Любимівка. Таврійська об’єднана територіальна громада  утворена у липні 2016 року.

Переваги Таврійської громади:
  • вигідне географічне положення;
  • сприятливі природно-кліматичні умови; 
  • значний природно-ресурсний потенціал;
  • унікальний туристичний потенціал.
Природно-географічні та кліматичні умови

Територія Таврійської громади складає 18,4 тис. га.
Село Таврійське знаходиться в двох природно-сільськогосподарських зонах. Землі сільськогосподарські – 13,38 тис. га, лісовий фонд громади  складає 1,4 тис. га; водний фонд 145 га.
Переважаючими в структурі ґрунтового покрову є чорноземи звичайні суглинкового та легкосуглинкового механічного складу, з яких – 7,8% припадає на ріллю.
Рельєф  сформований водозбірними площами р. Конка та Жеребець і представлений багаточисленними балками.
Корисні копалини: великі поклади   білої глини – каоліну та її виходи на крутих схилах балок на території с. Таврійське (у заказнику «Білі глини» площею близько 600 га присутні рослини і тварини, які занесені до Зеленої книги України).

Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля

Історико-культурні пам’ятки:
 
Кургани, курганні       
могильники в с. Юрківка     
 


Юрківська гора  (373 га)


Балка Норова  (70 га)

Юрківський лиман (128,8 га)


Трудові ресурси

Загальна кількість мешканців Таврійської ОТГ   складає 4494 особи, з яких 55% населення  працездатного віку.
Середня заробітна плата – 4020,0 грн.


 


Транспортна інфраструктура

Мережа автомобільних доріг Таврійської об’єднаної територіальної громади становить  84,9 км автомобільних доріг, з них з твердим покриттям –31,9  км. По території с. Таврійське  проходить автотраса державного значення Запоріжжя-Маріуполь і залізнична дорога «Запоріжжя-2-Пологи» із станцією «Обща». В с. Юрківка проходить  автомобільна дорога Т 0803, поруч  залізниця зі станцією «Росинка».

Структура економіки

На території громади функціонують 15 підприємств та 24 фермерські господарства, що займають 9,4 тис. га ріллі. Провідна галузь виробництва - сільське господарство, представлене рослинництвом – 100%. Це вирощування таких культур: зернові та зернобобові, в т.ч. пшениця, кукурудза, соняшник.

Основні підприємства
 
Підприємство, організація, установа   Вид діяльності (основний)  
Сільське господарство
ТОВ «Агроклас» Продукція: Зерно , Зернобобові , Пшениця, Кукурудза, Соняшник  
 

https://www.ua-region.com.ua/30926286
 
ТОВ «Агротех» Виробництво с/г машин; вирощування технічних та зернових культур (пшениця, кукурудза, соняшник); виробництво борошна та хлібобулочних виробів; будівництво та будівельно-монтажні роботи   
 

https://www.ua-region.com.ua/30481856
 
 
 
 
ТОВ «Основа Агро» Вирощування зернових та технічних культур, не віднесених до інших класів рослинництва
 
https://www.ua-region.info/32626612
 
ТОВ «Ніка» Зерно , Зернобобові , Пшениця,  Кукурудза ,Соняшник,Силос
https://www.ua-region.com.ua/30796627
 
ТОВ «Агрофірма Тавріда» Вирощування зернових та технічних культур, не віднесених до інших класів рослинництва  

https://www.ua-region.info/30687647
 
Промисловість
ТОВ «Сінтез» виробництво алкідних лаків  
https://www.ua-region.info/31346716
Телефон основний: (06141) 47284

Бюджет

Інвестиційний розвиток

Таврійською  сільською радою було підготовлено та подано на різноманітні конкурси грантової підтримки та міжнародної технічної допомоги  проектні заявки. На даний час схвалено, вже реалізовано наступні проекти.

Співпраця з міжнародними організаціями
 
Назва донора Назва проекту
   
ЄС/ПРООН
З 2011 року приймає участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в рамках якого проведені енергозберігаючі заходи та покращення якості виховного процесу у 4-х об’єктах (капітальний ремонт будівель, системи опалення, заміна вікон і дверей) на території громади

На території громади діють 2 громадські організації («Надія-2012» у с. Юрківка та «Перспектива Кірове», що сприяють зростанню рівня самоорганізації населення та реалізації проектів.

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій 

Сприятливі природо-кліматичні умови розміщення громади створює можливості для розвитку таких видів діяльності як:

-  харчова та переробна промисловість;
-  тепличне господарство;
-  вирощування садових культур;
-  вирощування ягід, овочів;
-  бджільництво, рибальство, тваринництво, птахівництво;
-  альтернативна енергетика;
-  логістика.

Стратегічною метою сільської ради є  створення та відновлення соціально – економічної інфраструктури, зокрема:

- проведення робіт з реконструкції існуючих водопровідних мереж та будівництво нових;
- будівництво та ремонт комунальних доріг;
- розвиток дорослого та дитячого спорту;
- будівництво дитячих майданчиків;
- проведення робіт з освітлення вулиць сіл  Таврійської сільської ради;
- допомога сільським закладам освіти, медицини та культури;
- благоустрій територій;
- розвиток туризму;
- створення зон відпочинку шляхом організації парків та скверів;
- розвиток КП «Таврійськдобробут».
Назва проекту Розвиток сільського туризму
 
Опис проекту Не потребує великих коштів виступає важливим чинником стабільного динамічного збільшення надходжень до бюджету, активізації розвитку багатьох галузей економіки (транспорт, торгівля, будівництво, сільське господарство тощо) громади.
Таврійська об’єднана територіальна громада має усі передумови розвитку відпочинку в селі, надзвичайно багату історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, даровані природою мальовничі ландшафти. Наші села багаті індивідуальним житловим фондом та добрими і працьовитими людьми.
 
Назва проекту Розчистка річок Конка та Жеребець,  що протікають по території громади
 
 
Опис проекту Проведення системи зрошення полів, по-друге – створити підприємства по розведенню риби та раків, по-третє – створити зони відпочинку для жителів громади та гостей. Вже є домовленість про створення проекту розчищення річок при проведенні передпроектної підготовки: це вивчення ґрунтів на дні річок, виявлення джерел, які зараз замулені.

Земельні ресурси для інвестиційної діяльності

Адреса ділянки: Таврійська сільська рада,   Оріхівський район, Запорізька область.  Площа ділянки  12,6500 га.  Кадастровий номер – 232398150004002. Вид угідь – пасовища. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.Адреса ділянки:  Таврійська сільська рада,  Оріхівський район,  Запорізька область. Площа ділянки  20,0000 га.  Кадастровий номер –232398800001001. Вид угідь – пасовища. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.


Адреса ділянки:  Таврійська сільська рада,  Оріхівський район, Запорізька область.  Площа ділянки  9,4335 га.  Кадастровий номер –232398800001002. Вид угідь – пасовища. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.


Адреса ділянки:  Юрківська сільська рада,  Оріхівський район, Запорізька область.  Площа ділянки  17,7540 га.  Кадастровий номер –232398800003002. Вид угідь – рілля. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Адреса ділянки:  Юрківська сільська рада,  Оріхівський район, Запорізька область.  Площа ділянки  7,0000 га.  Кадастровий номер –232398800003002. Вид угідь – сіножаті. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Адреса ділянки:  Юрківська сільська рада , Оріхівський район, Запорізька область. Площа ділянки  19,9187 га.  Кадастровий номер –2323988000010010250. Вид угідь – сіножаті. Цільове призначення земельної ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.


 

 
 
 

КОНТАКТИ

Таврійська сільська рада
70540, Запорізька область, Оріхівський район, с. Таврійське, вул. Центральна, 13.
тел. +380614147280
e-mail: tavotg@ukr.net
web: http://tav.gov.ua/
Інвестиційний паспорт громади розроблено за підтримки Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації та Агенції регіонального розвитку Запорізької області.