Головна    Широківська територіальна громада

Широківська територіальна громада

Інвестиційний паспорт Широківської об'єднаної територіальної громади Запорізької області. Інформація про ресурси, економіку, інвестиційні проекти та вільні земельні ділянки
 
Інвестиційний паспорт Широківської громади
 
Зміст
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ
ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ
КОНТАКТИ
Shyroke
 

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ

Шановні партнери!

Раді вітати Вас в нашій новій перспективній Широківській громаді!
Наша громада націлена на економічне зростання, розвиток інфраструктури і соціальної сфери, покращення благоустрою території, співпрацю з міжнародними проектами. Ми дбаємо як про добробут громади в цілому, так і добробут кожної родини.
Сьогодні Широківська громада відкрита для українських і міжнародних інвесторів, які хочуть чесно вести свій бізнес на нашій території. Серед наших переваг – вигідне географічне і логістичне розташування (громада знаходиться між двома містами обласного значення – Запоріжжя та Дніпром), розвинута транспортна інфраструктура.
Переконаний, що на території громади ви знайдете надійних партнерів, вигідні пропозиції і всебічну підтримку влади в реалізації ваших проектів. Спільними зусиллями ми отримаємо вагомі результати у майбутньому, що дасть нам змогу поступово побудувати сильну і заможну державу.
З повагою, голова громади Денис Коротенко


ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ

До складу Широківської сільської об’єднаної територіальної громади, далі – громади,  входять 28 населених пунктів. Адміністративний центр громади знаходиться в селі Широке, яке розташоване на відстані 8 км від м. Запоріжжя.
Територія Широківської громади складає  36,1 тис. га, майже 40 км узбережжя р. Дніпро. Населення  громади – 12,5 тис. осіб.

 
Громада на карті


Природно-географічні та кліматичні умови
Площа сільгоспугідь – 30 тис. га., землі лісового фонду – 752 га (Хортицьке лісництво ДП «Запорізького лісомисливського господарства»), землі водного фонду громади складають 197 га,
Територія громади являє собою плоску безстічну рівнину з великою кількістю подів. Ґрунти – чорноземи південні мало гумусні на лесах легкоглинисті, які займають 65% загальної площі району, слабо еродовані різності – 15%, лугово - чорноземні глеюваті і глеюваті ґрунти подів – 20%.

Туристичний потенціал
Широківська громада володіє значним туристичним потенціалом, основою якого є природне багатство - водні ресурси, мальовничі краєвиди, пам’ятки історії, пам’ятки архітектури та мистецтва. Хорошою передумовою для розвитку туризму є відносна близькість до обласного центру — Запоріжжя. У громаді розвинені традиції мисливства і рибальства.
На території громади діють 2 об’єкти зеленого туризму:
- Фермерське господарство «Широкий простір 2008»
- AQUAZOO

Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля

Трудові ресурси

Всього населення громади - 4088 осіб.
 


Транспортна інфраструктура


Транспортна мережа загального користування: 320 км, з яких автомобільних доріг місцевого і державного значення - 70 км, обласного значення – 40 км.
Через територію громади проходить автодорога Н-08 Бориспіль-Запоріжжя.
Наявне транспортне сполучення між населеними пунктами громади та обласним центром м. Запоріжжя.

Структура економіки
В структурі економіки переважає галузь сільського господарства (80%). В громаді функціонує 5 сільськогосподарських підприємств. Основні галузі рослинництва: вирощування зернових (озима пшениця, ячмінь (ярий + озимий), кукурудза, просо), вирощування олійних культур (соняшник, ріпак озимий, льон, гірчиця), овочівництво (помідори, капуста, буряки столові).
Промисловість. Промисловість району представлена сільськогосподарськими підприємствами, підприємствами харчової та переробної промисловості, машинобудування. До основної частини промисловості, а це майже 50 % відносяться фермерські господарства, 20 % машинобудування (виготовлення трансформаторів), 20 % - харчова та переробка зернових, а також діяльність з надання послуг.
Основна товарна структура експорту – сільськогосподарська сировина, імпорту – готові продукти харчування (бджолярство), паливно-енергетичні товари, будівельні металоконструкції, трансформатори. Торгівельні послуги надають 62 функціонуючі торгові точки, у тому числі 48 магазинів, 4 АЗС
Основні підприємства
Підприємство ДІяльність
Сільське господарство  
ТОВ ”Александр Агро 2”
 
Вирощування зернових, олійних і технічних культур (зерно, насіння, ячмінь, кукурудза, корми для тварин)
ТОВ “Александр-агро”
 
Вирощування зернових, олійних і технічних культур (зерно, насіння, ячмінь, кукурудза, корми для тварин)
ПП “АФ “Славутич”
 
Вирощування зернових, олійних і технічних культур (зерно, насіння, ячмінь, кукурудза, корми для тварин)
ТОВ “Оріс-нива”
 
Вирощування зернових, олійних і технічних культур (зерно, насіння, ячмінь, кукурудза, корми для тварин)
ФГ “Марія”
 
Вирощування зернових, олійних і технічних культур (зерно, насіння, ячмінь, кукурудза, корми для тварин)
Промисловість  
Приватне підприємство «ЕЛТІЗ»
 
Виготовлення трансформаторів, реакторів, дроселів.
 
ТОВ «Еліз»
 
Трансформатори,
Комплектні трансформаторні підстанції та ін.
 
Приватне підприємство «Виробничо-комерційна фірма «Берегиня»
 
Виготовлення меблів
Товариство з обмеженою відповідальністю «Металоінвест»

 
Виготовлення будівельних металоконструкцій

Бюджет

Доходи бюджету на 2017 рік (прогноз) всього -  21,0 млн. грн.
 

Інвестиційний розвиток

Широківською сільською радою за 2016 рік було підготовлено та подано на різноманітні конкурси грантової підтримки та міжнародної технічної допомоги  понад 20 проектних заявок. На даний час схвалено, вже реалізовано та на фінальній стадії реалізації за підтримкою ДФРР та міжнародних донорських організацій понад 10 програм та угод.
 
Співпраця з міжнародними організаціями
 
Назва донора Назва проекту

Асоціація міст України

 
Розробка стратегії Широківської сільської об’єднаної територіальної громади
   

 
Інвестиційний паспорт громади розроблений за підтримки Управління зовнішніх зв'язків та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації та Агенції регіонального розвитку Запорізької області.